fbpx
يمكنك تحميل التطبيق الان و معرفه كل ما تحتاج من خلال هاتفك المحمول.
Logo Loading

Blog

Kurs dolara USDPLN

Po ostatnich silnych spadkach na parze USD/JPY, kurs jest w trakcie korekty. Cena dotarła do poziomu poprzedniego dołka, gdzie mamy wyraźną strefę oporu. Szerszy trend jest spadkowy i wydaje się, że w tym rejonie można szukać okazji do zagrania opcji PUT. Wykres H1 pary AUD/USD wskazuje na trend wzrostowy.

Jest to więc potencjalna okazja aby zagrać opcję CALL. Na wykresie H1 pary EUR/GBP widoczny jest trend wzrostowy trwający od kilku dni. Wczoraj doszło do dynamicznego przełamania poziomu okolic 0,8445.

  • Zarówno Bitcoin, jak i wskaźnik 100 największych aktywów cyfrowych, spadły o ponad 60% w 2022, co było bolesnym rokiem, w którym pojawiły się pytania o ich przyszłość.
  • Zrobiły to EBC, Fed, Bank Anglii, a frankowiczów zapewne zmartwiła taka sama decyzja szwajcarskiego…
  • Ma to miejsce po tym, jak Chiny ogłosiły zamiar stymulowania gospodarki poprzez luźną politykę monetarną i wsparcie fiskalne.
  • Ropa podrożała w zeszłym tygodniu o ponad 8%, co było największym tygodniowym wzrostem od października.
  • Kurs pary AUD/NZD na interwale H4 przekroczył właśnie poziom poprzedniego dołka.
  • Zejście poniżej ostatniego minimum powinno to potwierdzać i wtedy można zagrywać opcję PUT.

Na wykresie dziennym pary AUD/JPY widać, że kurs dotarł do górnej krawędzi szerokiego kanału wzrostowego. Poprzednim razem mieliśmy bardzo dynamiczny ruch na południe po zderzeniu z tą barierą. Wczoraj AUD mocno się osłabił, zwłaszcza widoczne jest to w parze z USD. Takie osłabienie powinno przełożyć się także na inne… Na wykresie D1 pary EUR/CAD mieliśmy po dwóch dniach odreagowania spadków ponowną reakcję podaży. Cały czas trend jest spadkowy i warto szukać pozycji krótkich.

Kurs USDPLN

Później amerykańska waluta ponownie straciła, kiedy indeksy giełdowe odbiły w górę To pokazuje, że w krótkim terminie sentyment walutom będą nadawać zmiany na Wall Street. Kurs dolara dostosowuje się do nastrojów inwestorów Tymczasem indeks S&P500 jest… To też sprawiło, że finalnie kursy popularnych walut nie zanotowały ponadprzeciętnej zmienności. Niezwykle interesująco wyglada jednak obecna sytuacja na notowaniach par GBP/PLN i USD/PLN. Kursy funta i dolara znajdują się bowiem obecnie w okolicy istotnych stref, który odrzucenie bądź pokonanie będzie… Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl.

comparic.pl na żywo

Ale już podczas konferencji prasowej szefowa EBC wybrzmiała zaskakująco “jastrzębio”. Kurs EUR/USD broni ważne wsparcie Christine Lagarde przyznała, że inflacja będzie jeszcze rosnąć i konieczne… Niewykluczone, że kwestia unijnych środków z KPO nie zostanie rozwiązana przed Świętami ze względu na zbyt duże rozbieżności w obozie Zjednoczonej Prawicy w temacie tzw. Kamieni milowych wymaganych przez Komisję Europejską. W efekcie złoty nie będzie miał tarczy ochronnej w sytuacji pogarszającego się sentymentu na globalnych rynkach…. Szacunkowe indeksy PMI dla USA za grudzień znów wypadły dość słabo – przemysłowy pogłębił spadki do 46,2 pkt., a usługowy do 44,4 pkt.

Dolar wybija kolejne poziomy. Kurs EUR/USD szuka pretekstu

Moje wcześniejsze doświadczenia opierały się głównie o transakcje zawierane na podstawie analiz wykresów H4 i dziennych i przy wykorzystaniu zleceń z limitem. Teraz jednak, gdy na bieżąco zarządzam transakcjami zauważam ciekawe rzeczy, takie jak na przykład wczorajszy brak… Tymczasem na niemieckim DAX-ie korygowane są osunięcia do jakich doszło tuż po otwarciu rynku kasowego. Cena dotarła w pobliże 100-okresowej MA na…

Wyższym cenom miedzi sprzyjają obecnie obawy o podaż Ogólnie, od dłuższego czasu zapasy tego… Wczorajsza sesja na amerykańskim rynku akcji zakończyła się spadkiem S&P 500 (-0,2 proc.) i średniej przemysłowej Dow Jonesa (-1,14 proc). Minimalnie wzrósł natomiast Nasdaq Composite (+0,14 proc.). Na giełdach Azji i Oceanii przeważały dziś zwyżki głównych indeksów. – notował japoński Nikkei 225, który obronił…

Wydaje się, że po korekcie można więc szukać okazji do gry na spadki. Wykres H1 pary EUR/GBP pokazuje, że kupujący doprowadzili do wybicia poziomu ostatnich szczytów. Silne wzrosty trwają od 6 września i wydaje się, że powinny być kontynuowane. Okazja do zagrania opcji CALL może pojawić się po niewielkiej korekcie do poziomu poprzednich szczytów czyli wsparcia w rejonie 0,8540. Na wykresie H1 pary EUR/GBP doszło w ostatnim czasie do mocniejszych spadków. Przełamały one wsparcie jakie wyznaczał poprzedni szczyt, a obecnie cena nie reaguje przy linii trendu.

Wydaje się, że dobrym miejsce, w którym można upatrywać jego potencjalnego zakończenia są okolice najbliższego wsparcia przy 137,00 oraz linii trendu. Notowania złota na interwale H4 pokazują niezwykle dynamiczny trend wzrostowy. W ostatnich kilkunastu godzinach dokonała się korekta do poziomu wcześniejszych dwóch szczytów. W strefie wsparcia pojawiają się świece typu pin bar sygnalizując możliwy koniec korekty i powrót do wzrostów.

Jest to największa seria czarnych świec od listopada 2020 roku, ale nie największa w… Wstęga Bollingera to jeden z najbardziej niezawodnych i skutecznych wskaźników, z Opinie Tokenexus, czyli o topowym kantorze kryptowalut jakich może korzystać trader. Może być używany do czytania rynku i siły trendu, do planowania wejścia podczas konsolidacji oraz do znajdowania potencjalnych szczytów.

Inwestorzy cały czas czekają na publikację danych o amerykańskiej inflacji, które mają potwierdzić, czy wzrosty cen zaczynają ustępować. AUD liderem sesji po nocnych danych o inflacji i sprzedaży detalicznej Dolar australijski wzrósł… Dzisiejsze odczyty dla grudniowej inflacji CPI z USA wypadły zgodnie z szacunkami (6,5 proc. r/r i bazowa 5,7 proc. r/r). W pierwszej reakcji dolar stracił, ale później rozpoczęła się faza realizacji zysków z krótkich pozycji w USD otwieranych w ostatnich dniach pod taki właśnie scenariusz.

comparic.pl na żywo

XTB, platforma oferująca możliwość inwestowania w ponad 5500 instrumentów finansowych na całym świecie, w tym akcje i ETF, przyspiesza globalny wzrost. Światowy fintech wprowadza promocję „Darmowa akcja na dobry początek”, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat inwestowania w akcje. XTB oferuje jedną akcję za darmo dla każdego nowego… Rozpoczynając swoją przygodę z inwestowaniem, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z kilkoma podstawowymi pojęciami, z którymi styczność będziemy mieli każdego dnia. W związku z powyższym, przygotowaliśmy dla Was specjalny webinar, w trakcie którego poznacie wszystkie niezbędne zagadnienia i definicje związane z rynkiem inwestycyjnym.

Obecnie Comparic.pl to jeden z wiodących polskich portali mówiących o tematyce Forex. Comparic.pl powstał w listopadzie 2012 roku i jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. Pośród brytyjskich decydentów coraz bardziej zauważalna jest dyskusja nt. Padają głosy, że jej sprowadzenie do celu może być dość trudne. Z kolei USD/CAD spada To zarazem powinno prowokować do dodatkowych działań po stronie polityki fiskalnej i monetarnej. Potencjalnie łagodniejsza recesja w strefie euro…

Czy kurs USD/PLN zejdzie poniżej dołka z połowy grudnia? Świat walut Marka Rogalskiego

Akcje Allegro wystrzeliły w górę do 32 zł po informacji o wyjściu Shopee, jednego z głównych konkurentów, z polskiego rynku. Sytuację poddał analizie Michał Palaczyk, ekspert rynkowy Squaber.com. O kursie USD/PLN Michał Palaczyk przyjrzał się także WIG20 i polskiej giełdzie Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na… Mimo iż upadek giełdy FTX miał miejsce w listopadzie 2022 r., tak echa tego wydarzenia wciąż odbijają się na szerokim rynku. Wielu użytkowników straciło zaufanie do scentralizowanych giełd kryptowalutowych , takich jak Binance, czy Huobi, które będą musiały dostosować się do nowych oczekiwań rynku. Jakie wydarzenia związane z rynkiem kryptowalut czekają nas w przeciągu najbliższych dwóch tygodni?

comparic.pl na żywo

Jedną z największych motywacji do przyjęcia oferty pracy jest zachęta/wynagrodzenie. Omówimy najlepsze kraje, w których ludzie/pracownicy zarabiają najwięcej. Dlatego jeśli jesteś absolwentem szukającym możliwości, jesteś we właściwym miejscu. Praca Midweek Market Podcast – 4 sierpnia w Belgii Na początku XIX wieku Belgia była pierwszym krajem Europy kontynentalnej, który przeszedł rewolucję przemysłową. Wielkość gospodarki Belgii wynosi 470,179 miliardów… Przez ostatnie kilka lat, na rynkach z pewnością nie było nudno.

Amerykański dolar traci na szerokim rynku. Rynki czekają na “gołębi” FED?

Silniejszy jen w końcu roku to wynik kolejnych plotek związanych z polityką Banku Japonii. Przypomnijmy, że ten na posiedzeniu w grudniu zaskoczył zmianą parametrów dla programu kontroli krzywej rentowności obligacji ,… Dzisiaj rano rynek z łatwością wspiął się ponad poziom 1,06, ale….

Oferowane instrumenty to przede wszystkim kontrakty CFD wykorzystywane głównie do spekulacji oraz kontrakty forward oraz opcje walutowe. Te ostatnie najczęściej używane są do zabezpieczenia przed ryzykiem walutowym przez eksporterów i importerów. My skupimy Handel przez szkło i jego cechy się na kontraktach CFD, a w dalszej części omówimy nieco kontrakty futures, którymi obraca się jedynie na giełdach terminowych. Jeżeli zwyżka będzie kontynuowana, kolejnymi celami popytu powinny być okolice szczytu z listopada 2021 roku w rejonie 137 zł.

Na uwagę zasługuje osłabienie się presji płacowej. Rynek pracy w USA wciąż jest jednak silny a ochłodzenie następuje w bardzo wolnym tempie. Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie wciąż restrykcyjna. Inflacja CPI nie była wyraźnie niższa od oczekiwań ekonomistów, ale mimo tego dolar nadal słabnie. Rynek nakręca się w swoim scenariuszu zakładającym koniec cyklu podwyżek w I kwartale 2023 r.

Czy trend ten zostanie podtrzymany w najbliższym czasie? Kurs EUR/USD prawdopodobnie spadnie w ciągu najbliższych lat W… Dow Jones uplasował się na koniec dnia z wynikiem -1,81 proc., S&P 500 stracił 1,56 proc. To efekt w głównej mierze rozczarowujących danych z USA. Dolar w godzinach popołudniowych zyskiwał, choć w pierwszej połowie dnia para EUR/USD ponownie…

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Related Posts

قارن

ادخل كلمة البحث